Достапни линкови

Орце Камчев нуди имот вреден 14 милиони евра како гаранција да излезе од притвор


Графички приказ на поврзаноста на фирмите од случајот „Империја“

Бизнисменот Орце Камчев кој е во притвор за случајот „Империја“, понудил имот вреден околу 14 милиони евра како гаранција дека нема да избега, потврдиле од адвокатскиот тим на Камчев за неколку медиуми.

Мислење за понудата треба да даде Специјалното јавно обвинителство, на чие барање Камчев е во протвор и кое го покрена случајот „Империја“, а дали Апелација ќе ја прифати понудата ќе се знае следната недела.

XS
SM
MD
LG