Достапни линкови

„Политико Европа“: Унгарските разузнавачки служби му помогнале на Груевски


Поранешниот премиер Никола Груевски

Весникот „Политико Европа“ открива дека унгарските разузнавачки служби му помогнале на експремиерот Никола Груевски да избега.

Како што јави МИА, „Политико Европа“ се повикува на два извора со познавање на случајот.

Унгарија призна дека нивни дипломати му помогнале на Груевски во транспортот до Будимпешта, но не одговориле на барањата на авторката на текстот за реакција околу наводите за улогата на унгарските разузнавачки служби

XS
SM
MD
LG