Достапни линкови

МВР издаде потерница по Никола Груевски


Никола Груевски пред Суд

По налог на Кривичниот суд, МВР издаде потерница по поранешниот премиер Никола Груевски. Министерството за внатрешни работи потврди дека Основниот суд Скопје 1 издал наредба за приведување на Груевски и побарал издавање на потерница. Од министерството информираат дека постапуваат по добиената судска наредба.

XS
SM
MD
LG