Достапни линкови

Груевски се уште недостапен


Поранешниот премиер Никола Груевски

Како што неофицијално се дознава судските служби се уште не му го доставиле решението на поранешниот премиер Никола Груевски, откако вчера попладне Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на СЈО.

Веднаш штом ќе го добие решението , Никола Груевски ќе мора да се пријави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на СЈО., односно за набавката на луксузниот мерцедес од 580.000 евра, бидејќи во спротивно ќе биде спроведен со полиција.

Инаку во понеделник, поранешниот премиер Груевски треба да се јави на рочиште за случајот „Титаник“.

XS
SM
MD
LG