Достапни линкови

Јанко Бачев на разговор во полициска станица


Јанко Бачев ѝ се спротивстави на полицијата, носејќи руско и македонско знаме на протестите против промена на името на 17 јуни 2018

Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев е на разговор во полициска станица поради закана која ја упатил преку социјалните мрежи. На фејсбук страната на „Единствена Македонија“ наведуваат дека нивниот претседател Бачев е приведен од страна на полицијата додека се движел кон партискиот штаб каде требало да оддржи состанок.

XS
SM
MD
LG