Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаба облачност


Во Македонија ќе биде сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со слаб североисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 17 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG