Достапни линкови

Столтенберг повикува на конструктивност и одговорност од партиите


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг на прес конференција во Скопје на 6 септември 2018

Генералниот секретар на НАТО повтори дека вратите на Алијансата остануваат отворени за Македонија, но дека сите национални процедури мораат претходно да се завршат.

„Го поздравувам гласот “за“ на референдумот во Македонија, итно ги повикувам сите лидери и партии да се ангажираат конструктивно и одговорно за да ја зграпчат оваа историска прилика“, напиша Столтенберг на твитер.

XS
SM
MD
LG