Достапни линкови

Сончево време со умерен северен ветер


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната температура од 23 до 33 степени целзиусови. УВ индексот ќе достигне до 6. Во Скопје ќе биде сончево со умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 12 степени, а дневната до 30 степени.

XS
SM
MD
LG