Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло време


Илустрација: Дете се разладува во фонтаната на плоштадот Македонија во Скопје

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со поизразена облачност во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Во Скопје и околината сончево и топло со мала локална облачност и слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 18 до 34 степени.

XS
SM
MD
LG