Достапни линкови

Истражување - Министерството за труд и социјала најтранспарентно


Министерката Мила Царовска

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека тоа е најтранспарентното министерство според истражувањето на организацијата „Метаморфозис“, за трансапрентноста на владите во регионот и институциите во Македонија.

„Транспарентноста, заедно со ефикасното работење и кратењето на непрдоуктивните трошоци е една од главните заложби на Министерството со новото раководство и министеркатаМила Царовска.

XS
SM
MD
LG