Достапни линкови

Иванов да го потпише законот за Договорот, побара Заев


Премиерот Зоран Заев, денеска по втората ратификација на Договорот за името, побара од претседателот Ѓорге Иванов да го потпише законот за ратификација.

„Претседателот да го потпише законот, а референдумот тоа само ќе го потврди. Првпат по 27 години граѓаните добиваат шанса да одлучуваат за иднината на Македонија. Верувам во нашиот народ и во успешноста на процесот со кој ќе се гордеат многу генерации“, изјави Заев.

XS
SM
MD
LG