Достапни линкови

Еден убиен и еден ранет во оружен напад во Турција


Илустрација

Едно лице е убиено, а друго е рането во денешниот оружен напад во зградата на Трговско-индустриската комора во јужниот турски град Осамние.

Како што јави телевизијата НТВ, при нападот биле ранети претседателот на Комората во Османие, Деврим Алсој, и неговиот заменик Јасан Ерсој, кој набрзо в болница им подлегнал на здобиените повреди.

Засега нема повеќе детали за нападот, како ни за извршителот и неговите мотиви.

XS
SM
MD
LG