Достапни линкови

Судењето на Јанкулоска за „Титаник“ одложено за 16 август


Судот денеска го одложи судењето за предметот „Титаник“ за 16 август поради породилното отсуство на обвинетата поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

„Да е живо и здраво бебето“, рече во Судот судијата Осман Шабани и ги задолжи адвокатите на одбраната да ѝ пренесат на Јанкулоска дека ѝ се дадени 45 дена да биде со бебето, но дека мора да се јави на рочиште на 16 август.

Шабани соопшти дека „Миле Јанакиески и Гордана Јанкулоска побарале да се исклучи јавноста кога ќе се слушаат бомбите поради заштита на приватниот интерес, а било побарано и Судот да утврди дали СЈО ги прибавило бомбите во согласност со законот за заштита на приватноста“.

XS
SM
MD
LG