Достапни линкови

Украинскиот претседател Порошенко утре во посета на Србија


Петро Порошенко

Украинскиот претседател Петро Порошенко утре ќе престојува во официјална посета на Србија, информираше Кабинетот на српскиот претседател Александар Вучиќ.

За време на посетата Порошенко ќе се сретне со неговиот српски колега, по што е планиран пленарен состанок на двете делагации и потпишување на повеќе билатерални договори.

Според агендата, предвиден е и бизнис форум со учество на преставници на двете стопански комори и на претседателот Порошенко, информираше Кабинетот на Вучиќ.

XS
SM
MD
LG