Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните планински делови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со изолирана појава на грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер. Минималните температури се движат од 20 до 21 степен, а максималните ќе достигнат од 25 до 33.

Во Скопје, сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб доумерен сенерозападен ветер. Температурата од 16 до 28.

XS
SM
MD
LG