Достапни линкови

Судењето на Јанкулоска за „Тенк“ одложено за 29 август


Судењето на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска за предметот на СЈО „Тенк“ е одложено за 29 август, бидејќи таа е на породолно боледување. Одбраната на Јанкулоска денеска до Судот ја достави нејзината медицинска документација.

Судијката Добрила Кацарска на претходното рочиште закажа 25 нови рочишта до октомври годинава. На Јанкулоска и се суди во раздвоена постапка во предметот „Тенк“, бидејќи имаше ризична бременост.

XS
SM
MD
LG