Достапни линкови

Рот: Разочарувачка е дискусијата за Македонија


Германскиот министер за Европа Михаил Рот

Германскиот министер за Европа Михаил Рот излегол од состанок на Советот на министри на ЕУ во Луксембург и на новинарите им изјавил дека дискусијата за Македонија била „многу разочарувачка“, но одбил да каже зошто.

Не се знае е дали е постигнат некаков договор, јавува МИА. Рот пред состанокот изјави дека неговата земја е подготвена да даде зелено светло за почеток на преговорите со Македонија и Албанија.


XS
SM
MD
LG