Достапни линкови

Проруската „Единствена Македонија“ формира задгранични комитети


Јанко Бачев од „Единствена Македонија“ со руско знаме на протестите против Договорот со Грција пред македонското Собрание

Партијата „Единствена Македонија“, која е македонски пандан на путиновата „Единствена Русија“, викендов формирала задгранични комитети во македнската дијаспора.

Партијата соопшти дека викендов биле формирани првите три задгранични комитети во Швајцарија - за германскиот, за францускиот и за италијанскиот дел, а наскоро ќе се формираат и комитети за Канада и за САД.

На формирањето се обратиле претседателот на „Единствена Македонија“, Јанко Бачев, и претседателот на здружението „Тврдокорни“, Драган Угриновски.

XS
SM
MD
LG