Достапни линкови

Протести пред Собрание против промена на името


Протест против промена на името пред Собрание

Пред македонското Собрание и вечерва се одржаа протести на неколку стотина граѓани против промена на името на земјата. Демонстрантите бараат оставка од Владата. Тие го повикаа претседателот Ѓорге Иванов да не го потпишува законот за ратификација на договорот за името меѓу Македонија и Грција.

XS
SM
MD
LG