Достапни линкови

Стотини граѓани на протест против промена на името


Протест против промена на името во Скопје

Неколку стотини граѓани и вечерва излегоа на протест против промена на името пред македонското Собрание во Скопје. Демонстрантите бараат оставка од владата и му даваат поддршка на претседателот Ѓорге Иванов да не ја потпишува ратификацијата на Договорот за името меѓу Македонија и Грција

XS
SM
MD
LG