Достапни линкови

Во Македонија нема да се градат бегалски кампови, тврди Сугарески


Во Македонија нема да се градат бегалски кампови дециден беше денеска mинистерот за транспорт и врски Горан Сугарески, кој одгoвараше на новинарски прашања по средбата со градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

„Значи мислам дека оваа тема уште во текот на локалните избори многу беше злоупотребена. Јас немам информации дека во Македонија некој планира да гради и уште еднаш ќе кажам дека не смееме да внесуваме некоја психоза или паника меѓу населението. Јас за таква работа нити знам, а и тогаш кажав и сега ќе кажам дека никакви кампови нема да се градат тука“, рече Сугарески.

XS
SM
MD
LG