Достапни линкови

По четири децении иранските жени можат да одат на стадион


За првпат од 1979 година, жени беа примени на стадион да гледаат фудбал заедно со мажи, објави „Ал Ахрам“.

На стадионот „Азади“ во Техеран, беше инсталиран монитор на кој вчера се емитуваше натпреварот од групната фаза на Светското првенство 2018 меѓу Иран и Шпанија (0:1).

Вкупно беа продадени околу 10 илјади билети.

XS
SM
MD
LG