Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во западните делови ќе биде пооблачно, попладне со појава на пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе се движи од 22 до 34 степани. Во Скопје и околината слично време со температура до 32 степена.

XS
SM
MD
LG