Достапни линкови

Борисов го честита ратификувањето на Договорот во Грција


Архивска фотографија- премиерот на Бугарија Бојко Борисов

Бугарскиот премиер Бојко Борисов упати денеска честитки до Македонија поради ратификувањето на Договорот со Грција, оценувајќи дека тој чекор е „храбар и претставува пресврт“.

“Следните денови се клучни не само за Македонија, туку и за Западен Балкан. Ги повикувам сите пријатели од ЕУ да учествуваат во напорите со цел постабилна и побезбедна Европа”, порача Борисов на својот налог на Твитер.

XS
SM
MD
LG