Достапни линкови

Косовската полиција се поправи: Не е киднапирана новинарка


Косовската полиција попладнево соопшти дека во Приштина не киднапирана новинарка на Албанската радио-телевизија, туку друга девојка и дека првичните информации објавени во медиумите биле резултат на забуна од страна на самата полиција, јави МИА од Приштина.

Портпаролката на Косовската полиција за приштинскиот регион, Фљора Ахмети, во изјава за медиумите рече дека погрешната информација се појавила поради тоа што автомобилот на новинарката бил во близина на автомобилот на друга девојка, за која постојат сомнежи дека е киднапирана.

XS
SM
MD
LG