Достапни линкови

Олумчев: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да дадат оставки и да протестираат со нас


Неколкумина претставници на граѓаните, кои протестираа против договорот со Грција за името отидоа пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и побараа средба со партискиот лидер, Христијан Мицкоски.

Претседателот на Здружението „Семакедонски национален совет Македониум“ Страшо Олумчев за МИА рече дека ќе побараат во разговорот со Мицкоски пратениците да дадат оставка и да излезат пред Собранието да ги поддржат граѓаните во протестите против договорот за името.

Поголемата група од Здружението се врати пред Собранието каде што ќе продолжат со протести.

XS
SM
MD
LG