Достапни линкови

Вучиќ: Дијалогот со Приштина продолжува, следува средба со Тачи


Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска потврди дека добил покана за продолжување на дијалогот со Приштина и оти во недела ќе се сретне со Хашим Тачи.

„Добив официјална покана и делегација на Србија секако ќе оди. Од петок ќе биде присутна во Брисел на состаноци, а во недела ќе се сретнам со Хашим Тачи“, изјави Вучиќ и прецизираше дека Србија нема никакви предуслови.

XS
SM
MD
LG