Достапни линкови

Протести пред Собрание - полицијата испука солзавец


Илустрација

Полицијата вечерва пука солзавец пред Собранието на Република Македонија откако насобраните демонстранти ја турнаа оградата и ги нападнаа полицајците. Тие се собраа пред Соранието во знак на протест против договорот за името кој денеска во Преспа го потпишаа министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас во присуство на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас.

XS
SM
MD
LG