Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево, попладне дожд и грмежи


Илустрација

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 18 до 32 степени. УВ-индексот ќе изнесува седум.

Во Скопје слично време, претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне нестабилно, со локален дожд и грмежи. Ќе дува повремено засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 29 степени.

В понеделник ќе дува засилен ветер, а поголема нестабилност ќе има во западните делови, со пороен дожд, грмежи и северен ветер. Во вторник повторно се очекуваат поројни врнежи, но условите за нестабилност ќе бидат помали, а во среда и четврток да биде претежно сончево со мала до умерена облачност. Дневните температури ќе бидат во пораст, освен во вторник кога времето ќе биде за неколку степени посвежо.

XS
SM
MD
LG