Достапни линкови

Грчкиот Парламент не изгласа недоверба на владата на Ципрас


Грчкиот Парламент

Грчкиот парламент ја отфрли иницијативата на опозициската Нова демократија за недоверба на владата на премиерот Алексис Ципрас. Од вкупно 300 пратеници, 127 гласаа за и 153 против. Во фокусот на расправата на пратениците беше договорот меѓу Грција и Македонија за решавање на спорот за името.

XS
SM
MD
LG