Достапни линкови

Каменос против ратификација на договорот за името во грчкиот Парламент


Седница на грчкиот Парламент

Лидерот на Независни Грци и министер за одбрана Панос Каменос на Твитер најави поддршка за грчката Влада во пресрет на гласањето недоверба, но и порака против договорот со Македонија за името.

„За да ставиме крај на пропагандата за Македонија. Се гласа за крај на меморандумите и борбата против корупцијата. Никаков договор не е во сила, дури и да се потпише, ако не се ратификува, како што пишува во последниот член. Независни Грци, се обврзува да не се ратификува, напиша Каменос на Твитер.

XS
SM
MD
LG