Достапни линкови

Захариева во посета на Скопје


Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева ја продолжува посетата на Македонија. Захариева, како што соопшти бугарското МНР, денеска во Скопје ќе присуствува на отворање на фестивалот „One Love Tour 2018“, во кој учествуваат голем број изведувачи од Бугарија и Македонија. Таа вчера беше во посета на Струмица и Ново Село.

XS
SM
MD
LG