Достапни линкови

Трамп ми рече дека сум брутален убиец, тврди Јункер


Претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер изјави дека претседателот на САД Доналд Трамп го нарекол „брутален убиец” на самитот на Г-7 во Канада минатата недела, објави „Блумберг“.

„Минатата недела Трамп ми рече: Жан-Клод, вие сте брутален убиец“, рекол Јункер во својот говор во парламентот на Баварија.

XS
SM
MD
LG