Достапни линкови

Туск го поздрави постигнатиот договор за спорот за името


Претседателот на Европскиот совет Доланд Туск

Претседателот на Европскиот совет Доланд Туск им честиташе на „Твитер“ на премиерите на Македонија и на Грција за постигнувањето договор за името.

„Ви благодарам што невозможното го направвите возможно“, напиша Туск на „Твитер“.

XS
SM
MD
LG