Достапни линкови

Телефонскиот разговор Заев - Ципрас завршен


Архивска фотографија: Премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас

Во 18 часот по локално време грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе се сретне со грчкиот претседател, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас во претседателската палата ќе го информира Прокопис Павлопулос за телефонскиот разговор со македонскиот премиер Зоран Заев.

Според информациите од Атина, македонскиот и грчкиот премиер веќе го оствариле телефонскиот разговор закажан за попладнево.

XS
SM
MD
LG