Достапни линкови

Заев и Ципрас разговарале попладнево


Премиерите на Грција и на Македонија, Алексис Ципрас и Зоран Заев, попладнево имале телефонски разговор, и според информациите на МИА, двајцата премиери се договориле утре претпладне повтотно да се слушнат.

Телефонскиот разговор Ципрас - Заев, како што брифирале грчки владини извори за медиумите во Грција, бил во 15 часот по грчко време.

Се очекува официјална потврда од двете влади.

XS
SM
MD
LG