Достапни линкови

Нова кавга во Грција: Кои имиња ги прифативте вие кога бевте на власт?


Нова демократија да каже кои имиња ги предлагала во преговорите во минатото и со кои сега се согласува, ѝ одговори грчката Влада на портпаролката на опозициската партија Нова демократија, која ја обвини актуелната грчка власт за тајна дипломатија во преговорите за спорот за името.

„Штом Спираки е толку многу загрижена за тајната дипломатија, време е да каже кои имиња ги предлагаше Нова демократија кога преговараше со ПЈРМ? И со кое од овие се согласува денес?“, изјави портпаролот на грчката влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, во пишаната изјава.

XS
SM
MD
LG