Достапни линкови

Бошњаковски: не постојат поделби во Владата


Портпаролот на Влада на Македонија, Миле Бошњаковски.

Премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров и целокупниот состав на Владата на Република Македонија се на иста, единствена линија, цврсто определени и посветени на решавање спорови и јакнење на достоинството и идентитетот на граѓаните на Република Македонија, вели портпаролот на Владата Миле Бошњаковски отфрлајќи ги пишувањата во грчките медиуми за наводни поделби во македонската влада околу решавањето на прашањето за името.

Бошњаковски вели дека не постојат поделби во владата на Заев и оти сите нејзини членови заедно дејствуваат кон исполнување на, како што наведе, стратешкиот идентитет на Република Македонија, членство во НАТО и ЕУ.

XS
SM
MD
LG