Достапни линкови

Времето денеска: облачно со повремени врнежи


Улица Македонија за време на дожд .

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, собено во планинските регион на исток и на запад. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од 20 до 32 степена. УВ индексот ќе биде седум. Во Скопје слично време со температура од 17 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG