Достапни линкови

Косовската Влада ја повлекува Платформата за преговори со Србија


Косовскиот министер за труд и социјала, Скендер Речица, во име на Владата дека поднесе бараање до Собранието за повлекување на Платформата за дијалог за нормализација на односите меѓу Косово и Србија, јави МИА

„Од името на премиерот Рамуш Харадинај барам разбирање за да се симне од дневен ред платформата за финализирање на дијалогот меѓу Косово и Србија за нормализирање на односите меѓу двете земји, процесуирана на 23. април 2018, за да се даде време за градење поширок нацинален консензус и за понатамошни консултации“, стои во барањето поднесено од Речица.

XS
SM
MD
LG