Достапни линкови

Повторно ќе му се суди на Грујевски за предметот „Тврдина 2“


Судскиот процес против поранешен началник во УБК Горан Грујевски за предметот „Тврдина 2“ ќе биде повторен. Скопскиот Апелациски суд ја укина пресудата за Грујевски и ја врати на повторно судење затоа што не биле исполнети законските услови за судење во отсуство. Грујевски беше осуден на казна затвор од година и пол во отсуство за уништувањето на документацијата поврзана со прислушувањето. Апелација ја потврдила условната казна за службеничката која поднесе жалба на пресудата.

XS
SM
MD
LG