Достапни линкови

Катругалос: За договор е потребна смела одлука од Заев


Илустрација

За уставни промени и ерга омнес решение потребна е смела одлука од премиерот Заев за да има договор, изјавил алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во интервју за грчкото радио „Њуз247“

„Всушност, во овој момент тежината за постигнување договор е навистина кај другата страна. Потребна е смела одлука од страна на премиерот Заев за двете прашања за кои имаме дискутирано, за уставни измени во врска со името и прифаќање на ерга омнес решение, за да се реши проблемот“, рекол Катругалос.

XS
SM
MD
LG