Достапни линкови

Сончево и топло со температура до 30 степени


Скопје

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG