Достапни линкови

Петнаесет лица повредени во експлозија во ресторан во Онтарио


илустрација

Експлозијата се случи во градот Мисисага, околу 30 километри западно од Торонто кога двајца неидентификувани мажи влегле во еден ресторан и фрлиле импровизиран експлозивен уред пред да избегаат. Петнаесет лица биле префрлени во болница, од кои тројца со критични повреди. Нападот доаѓа еден месец откако еден возач изоде вагон во толпата во Торонто, при што 10 лица загинаа, а 15 беа повредени.

XS
SM
MD
LG