Достапни линкови

Заев и Мицкоски утре на лидерски ТВ дуел, прв по повеќе од 20 години


Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, утревечер во 20 часот на Македонската телевизија ќе излезат на дуел, прв меѓу лидерите на власта и опозицијата во Македонија по повеќе од две децении.

ТВ дуелот во минатата недела го побара лидерот на опозициската партија, Заев прифати, а за организатор беа пријавени три телевизии.

Заев и Мицкоски во ТВ дуелот, под работен наслов „Една година власт, една година опозиција“, ќе се соочат за повеќе актуелни теми - од преговорите за името, надворешната и внатрешната политика, економијата, реформите, долговите...

XS
SM
MD
LG