Достапни линкови

Стејси Канингем, прва жена на чело на Њујоршката берза


Стејси Канингем е првата жена која застанува на чело на Њујоршката берза.

Таа ќе го замени Томас Фарли кој заминува да биде директор на инвестициската компанија Фар Поинт.

Канингам до сега беше оперативна директорка на најголемата берза во светот, Њујоршката.

XS
SM
MD
LG