Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно, на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјата. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 16 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG