Достапни линкови

Меркел на средба со Путин


Германската канцеларка Ангела Меркел со рускиот претседател Владимир Путин

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин во Сочи. Во фокусот на разговорите на Меркел и Путин се очекува да биде конфликтот во Украина, одговорот на Европа за повлекувањето на САД од иранскиот нуклеарен договори за изградбата на гасоводот кој ќе испорачува гас од Русија до Германија.

XS
SM
MD
LG