Достапни линкови

Бејли очекува напредок на Македонија кон НАТО


Американскиот амбасадор Џес Бејли

Американскиот амбасадор Џес Бејли ја реафирмираше поддршката на САД за интеграцијата на Македонија во НАТО. Бејли на прашање дали на Самитот на ЕУ во Софија ќе се отвори патот на Македонија кон Алијансата порача дека САД ги поддржуваат аспирациите на земјата за приклучување во НАТО веќе 25 години и секако очекуваат и сакаат да биде остварен напредок. Тој денеска присуствуваше на инфо сесијата за проектот на УСАИД со читање до лидерство, што се одржа во Градскиот парк во Скопје.

XS
SM
MD
LG