Достапни линкови

Мицкоски: антивладин протест во Скопје на 2 јуни


претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

„ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата организираат протестен собир на 2-ри јуни во 20 часот пред Владата на Македонија“, изјави претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски по синоќешната седница на Централниот комитет на партијата. Тој додаде дека на оваа седница, како и на претходната на Извршниот комитет, била разгледана актуелната политичка и економска ситуација во земјата. Мицкоски најави дека денеска патува за Софија на Самит на Европската народна партија.

XS
SM
MD
LG